Halloween Končí

161 Zobrazení
Přidáno dne

Po 45 letech se nejuctívanější hororová série v dějinách filmu dostává do svého epického, děsivého závěru, kdy se Laurie Strodeová naposledy postaví ztělesnění zla, Michaelu Myersovi, v závěrečné konfrontaci, jaká se na plátně dosud neodehrála. Jen jeden z nich přežije.

Ikona Jamie Lee Curtis se naposledy vrací jako Laurie Strodeová. Curtis ztvárňuje Laurie již více než čtyři desetiletí, což je jedna z nejdelších dvojic herec - postava v historii kinematografie. Když byla v roce 2018 obnovena franšíza Halloween, trhala kasovní rekordy, stala se nejvýdělečnější kapitolou série a stanovila nový rekord v největším otevíracím víkendu hororu s ženou v hlavní roli.

Čtyři roky po událostech loňského filmu Halloween zabíjí žije Laurie se svou vnučkou Allyson (Andi Matichak) a dokončuje psaní svých pamětí. Michaela Myerse od té doby nikdo neviděl. Laurie se poté, co po desetiletí nechala přízrak Michaela určovat a řídit její život, rozhodla osvobodit se od strachu a vzteku a přijmout život. Když je však mladík Corey Cunningham (Rohan Campbell; The Hardy Boys, Virgin River) obviněn ze zabití chlapce, kterého hlídal, rozpoutá to řetězec násilí a teroru, která Laurie donutí konečně se jednou provždy postavit zlu, které nedokáže ovládnout.

Přes čtyřicet let se Michael Myers marně snaží připravit o život Laurie Strode (Jamie Lee Curtis). Navzdory tomu, že výčet jeho obětí připomíná telefonní seznam, Laurie se vždycky podařilo vyklouznout. Z role bezbranné čekatelky na smrt se navíc během let transformovala v neohroženou bojovnici, která ví, že nejlepší obrannou je útok. Přestože na Michaela připravila celou řadu pastí a některé z nich dokonce úspěšně sklaply, vyřešit problém jednou provždy se jí nepodařilo. Co se týče vzájemné konfrontace, mají prostě oba neskutečnou smůlu. Jenže i ta musí jednou skončit. Stejně jako Halloween. Příběh hororu Halloween končí se odehrává čtyři roky po tragických událostech, které městečko Haddonfield a rodinu Laurie Strode postihly ve filmu Halloween zabíjí. Ocitáme se v současnosti, kterou by měl příběh silně reflektovat. Kromě zabijáka s maskou tak budou městečko terorizovat i „noční můry“, které poslední dva roky všichni dobře známe.Tak, co si myslíš o filmu Halloween Končí. Brzy v kinech. Napiš sem své pocity.
Kategorie
Horor
Buď první, kdo se vyjádří.